Bezpieczeństwo i ochrona

Znaki BHP – dlaczego są tak ważne?

Więcej o znakach BHP na www.poniedzialek.pl

Na terenie naszego kraju obowiązują niezwykle dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń spada do minimum. Aktualnie kodeks BHP nakłada konieczność odpowiedniego znakowania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je wypatrzeć?

Dzisiaj znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak także szkoły czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą reguł postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zaliczane są także instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami biologicznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma właściwe opisanie drogi ewakuacyjnej. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można także zobaczyć na wielu urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są także w przemyśle. Wykorzystuje sięwówczas najczęściej znaki mające charakter ostrzegawczy , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Używane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który rewelacyjnie znosi złe warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP można stosować nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie stracą one swojego świetnego wyglądu i – co kluczowe – nadal pozostaną wyraźne. W wielu wypadkach powlekane są też materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one zauważalne także kiedy jest ciemno. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]