Biżuteria

Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Sprawdź, gdzie nabyć srebrne kolczyki

Jednymi z najczęściej kupowanych przez Polki akcesoriów są zdecydowanie srebrne kolczyki. Pasują na każdą sytuację – wyjątkowo wzniosłą i mniej formalną. Zobaczmy w czym tkwi tajemnica, że są tak popularne oraz w jakich miejscach możemy je nabyć.

Srebrne kolczyki – które kupić

Srebrne kolczyki występują w zróżnicowanych kształtach. Najbardziej modne są subtelne wkręty, które pasują na różne wydarzenia, są skromne, a jednocześnie wytworne. Równie często poszukiwane są wiszące dodatki, które wspaniale wydłużają sylwetkę. Mogą być ozdobione szlachetnymi kryształkami albo zupełnie gładkie. Błyskotki wyprodukowane ze srebra nie powodują podrażnień uszu, co często ma miejsce w przypadku błyskotek z tworzyw sztucznych. Dobierając kolczyki sprawdźmy cechy probiercze oraz technologię ich produkcji – najbardziej gustowne wykonano techniką matowienia.

Srebrne kolczyki – co zrobić żeby były zawsze wypielęgnowane

Żeby srebrne kolczyki długo wyglądały doskonale, należy skrupulatnie je czyścić i na bieżąco eliminować śniedź. Należy odkurzać je codziennie suchą ściereczką wyprodukowaną z miłego w dotyku materiału, używać specjalistyczne preparaty pielęgnujące, a nieużywane kolczyki przechowywać w szczelnych woreczkach. Nie wykorzystujmy natomiast domowych sposobów polerowania, typu pasta do zębów czy sól. Takie preparaty niezwykle podrażniają miękką strukturę srebra.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Szeroki wybór ozdób znajdziemy niewątpliwie w e-sklepach, które zapewniają ekspresowe doręczenie i kuszące promocje. Ponadto zakupy internetowe to nieprawdopodobny komfort, który zapewne docenią w szczególności zapracowane kobiety.