Biżuteria

Topaz mistyczny w jubilerstwie

Zobacz, gdzie kupić mystic topaz, wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od lat cieszącego się ogromnym uznaniem entuzjastów ozdób. Choć z pozoru można mylnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są skutkiem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi wysokiej temperatury oraz powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Kolory topazu mistycznego

Barwy, które ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień przybiera fioletowy odcień, niebieski z kolei jest wynikiem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre efekty daje obrabianie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy na Dalekim Wschodzie.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed momentem wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Często stosują go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych strojów – doskonale wygląda również w pracy. Nie bez znaczenia jest też mnogość kolorów, sprawiająca, że prościej można dobrać biżuterię do swojego stroju.