Branża budowlana

Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Ściąg szalunkowy kupisz na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były zamocowane we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie sporo elementów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, stożki i korki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować właściwy odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse umożliwiające zachowanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w przystępnych cenach.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]