Branża budowlana

Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

Chcesz zamówić budowę nowoczesnych domów drewnianych? Kliknij tu

Szereg osób marzy o posiadaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie dominowały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się też ogromnymi stratami energii. Obecnie wygląda to diametralnie inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy drewniane, które stanowią połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy drewniane to teraz doskonały przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak na ogół nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie stosują też inne nowatorskie materiały. Taki dom może być także energooszczędny. W tym celu architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien i solidne ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można na ogół w w jednej części naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której położone jest malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt fachowcom

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do prostych. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał doskonale, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]