Branża budowlana

Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Dowiedz się więcej o domach drewnianych Małopolska

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Z uwagi na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by takiego typu dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. W efekcie domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu bądź majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje bardzo dobre samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy drewniane doskonale nadają się dla mających alergię, astmatyków oraz osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]