Branża budowlana Robienie zakupów

Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Dalsze informacje o kontenerach hakowych

Na rynku można nabyć w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże wiele typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, złom, gruz, a także rozebrane elementy drzwi i okien – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w półpłynnych lub płynnych najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

W przypadku ładunków o dużych rozmiarach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]