Branża budowlana

Montaż i wynajem rusztowań – kwestia bezpieczeństwa

Rusztowanie to konstrukcja niezbędna na każdej budowie. Dzięki niej powstają nowe gmachy, a stare są poddawane modernizacjom. Sprawdźmy w takim razie, z jakich części składają się rusztowania oraz kiedy konieczne jest ich użycie.

Wynajem rusztowań – remonty domów jednorodzinnych i biurowców

Wyróżniamy dużo rodzajów rusztowań – m. in. ramowe, jezdne, specjalne, wspornikowe. Zbudowane są one ze stojących słupów, które łączą poziome żerdzie. Aby rusztowanie gwarantowało bezpieczeństwo i funkcjonalność, nieodzowne są również moduły takie jak usztywnienie rusztowania, drabiny i wysięgniki. Na takiej budowli montuje się stalowe pomosty. Rusztowania budowane są z różnorodnych materiałów oraz mają zróżnicowane przeznaczenie. Zazwyczaj stosowane są w budownictwie, przy ich użyciu wykonywane są na przykład roboty murarskie lub konserwatorskie. Masowo stosowane są do remontowania budynków – obiektów sakralnych, estrad, domów jednorodzinnych, biurowców. Używane są w sektorze energetycznym, służą również do konserwacji wież czy billboardów. Poszczególne komponenty rusztowania zrobione są z komponentów aluminiowych i stalowych rurek.

Wynajem rusztowań – priorytetowe bezpieczeństwo

Na każdej budowie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Trzeba zauważyć, że definicja rusztowania jest uregulowana polskim prawem – wymagają tego względy bezpieczeństwa. Kiedy zatem rozpoczynamy budowę, powinniśmy zlecić to profesjonalnym firmom, które świadczą wynajem rusztowań. W takim przypadku mamy pewność, że struktura będzie stabilna i zgodna z normami. Montażem powinna zająć się osoba fachowo przeszkolona. Na rynku działają firmy, które pożyczają, instalują, a także demontują wszystkie elementy. Koszt usługi jest uzgadniany z klientem w oparciu o powierzchnię, czas dzierżawy, jak również zakres ewentualnych prac montażowych.