Branża budowlana Robienie zakupów

Nigdy więcej rażącego światła – rolety wewnętrzne dla Ciebie

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, lecz również pozwala to regulować ilość światła wpadających do pomieszczeń. Tradycyjnie do zasłaniania okien korzystamy z zasłon i firanek, ale w ostatnich latach wybieramy rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych lub okiennych. W większości z nich zakupimy również wszystkie potrzebne dodatki, tj. kółka z żabkami, wsporniki ścienne i sufitowe, karnisze metalowe oraz rozety. W jednym miejscu jesteśmy w stanie skompletować cały zestaw konieczny do założenia rolet. A to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić przemyślane zakupy. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, ale nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na takich roletach dość łatwo zbierają się drobinki kurzu, ponieważ produkowane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania posłużą rolety dzień i noc. Sprawdzą się prawie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, biurze, salonie, a nawet w łazience. Takie rolety mają przemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – jak wymierzyć

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i okazać się może, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, by dobrze obliczyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania, do tego będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli więc brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to fachowcom.