Branża budowlana

Okna drewniane – dlaczego warto je zmontować?

Co warto wiedzieć o okna drewniane producenci?

Okna drewniane przez lata były najczęściej stosowanym rodzajem okien. Później były wyparte przez modele wykonane z plastiku, ale dziś znów doceniamy ich zalety. Odpowiednio zrobione oraz serwisowane okna drewniane są w stanie wszak wytrzymać znacznie więcej lat niż okna plastikowe, zaś ich kupno pochłonie podobną sumę. Poza tym w poszczególnych przypadkach ich zastosowanie jest konieczne – niekiedy zwyczajnie nie możemy zdecydować się na któryś z nowszych typów. W jakich przypadkach zatem należy je wybrać? Z jakich materiałów są wykonywane?

Okna drewniane – materiały

Okna drewniane wytwarzane są tylko z wyselekcjonowanych rodzajów drewna. Dziś najczęściej stosuje się sosnę, jesion, a także dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wilgoć i promienie słoneczne, producenci okien nierzadko sięgają po drewno spoza Europy – meranti, mahoń lub teak. Te drugie są nieco droższe, ale należy zaznaczyć, że wymagają mniej intensywnych napraw oraz łatwiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla wielu osób ich dobrą stroną okazuje się także to, że często prezentują się korzystniej niż te wykonane z krajowych gatunków drewna.

Zastosowanie okien drewnianych

Okna drewniane mogą być używane jako alternatywa dla okien plastikowych – będą od nich tańsze, zaś sprawują doskonale. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są również stosowane podczas rekonstrukcji zabytkowych posesji. Użycie innych surowców będzie wszak prowadzić do trudności w kontaktach ze służbami budowlanymi – grożącymi nawet dotkliwymi karami finansowymi.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]