Branża budowlana Robienie zakupów

Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

Elewacja domu jest niezwykle ważna z co najmniej dwóch powodów. Przede wszystkim – chroni konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie zaś znacząco ma wpływ na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu unikalnego charakteru. Jest to jeden z kluczowych powodów, by dobór materiału na elewację odpowiednio przeanalizować i postawić na najlepszą opcję. Szczególnie godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego opłaca ją wybrać?

Zalety klinkierowej płytki elewacyjnej

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Kolejny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najmniej przychylnych warunkach. Warto pamiętać również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale wyglądają, a różnorodność oferowanych w sklepach wzorów pozwala dobrać odpowiedni model do nowoczesnych i wiekowych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane współcześnie budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

W sprzedaży dostępne są 2 rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wytwarzane maszynowo oraz ręcznie. Poza tym elewacje klinkierowe dzielą się na te wykonane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki prostemu, minimalistycznemu wyglądowi, wykorzystuje się najczęściej w nowoczesnych budynkach.