Branża budowlana

Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Chcesz kupić podporę stropową? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są stosowane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można pokryć strop betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala korzystać z nich w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, nowatorskimi rozwiązaniami oraz znakomitą jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. Obecnie dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]