Branża budowlana Robienie zakupów

Trafny wybór dla nowoczesnego domu – drzwi zewnętrzne drewniane

Więcej szczegółów o drzwiach drewnianych wejściowych

Drzwi zewnętrzne spełniają kilka funkcji – oddzielają od szumu dobiegającego z ulicy, zabezpieczają przed kradzieżą oraz chronią dom przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Czy warto zainwestować w drewniane drzwi wejściowe? Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi drewniane zewnętrzne nie odkształcają się

Zakup drzwi wejściowych to jedna z najpoważniejszych decyzji, które musi podjąć każdy właściciel domu. Drewniane drzwi wejściowe z uwagi na swoją wytrzymałość oraz cechy od dziesięcioleci cieszą się dużą popularnością. Drewno znakomicie się prezentuje i można je wykończyć na różne sposoby. Odpowiednio skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, że w mieszkaniu panuje komfort termiczny, a przy tym koszty ogrzewania nie są zbyt wysokie. Kupując drzwi do mieszkania trzeba rozważyć modele o przekroju 92 mm lub 68 mm. Z uwagi na swoje właściwości dużym powodzeniem wyróżniają się zwłaszcza ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna trójwarstwowo klejonego – nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym i odkształceniu, toteż świetnie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Nowoczesne drewniane drzwi wejściowe są wyposażone w najlepsze uszczelki.

Dwuskrzydłowe drzwi drewniane na wymiar

W sprzedaży można znaleźć także drzwi drewniane na wymiar, które są zalecane w przypadku nieszablonowych otworów na drzwi. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to oferta dla tych, którym zależy na niebanalnym designie. Jeśli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, należy skorzystać z usług producenta, który realizuje indywidualne projekty na zamówienie, a równocześnie gwarantuje długą gwarancję na swoje wyroby. W drzwi drewniane można wstawić wspaniale prezentujące się szyby, na przykład ornamentowe. Kupujący mogą również wybierać spośród obszernego wachlarza szyldów. Oprócz walorów estetycznych, warto także podkreślić inne cechy, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Często wyposaża się je w zabezpieczenia antywłamaniowe, skutkiem tego ciężko je wyłamać. Zapewnia to domownikom wysokie bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne są wyposażone też wielopunktowy zamek listwowy, a kupujący może wybrać niski próg aluminiowy bądź drewniany. By osłonić zewnętrzną powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, przy ich produkcji wykorzystuje się lakiery najwyższej jakości.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]