Branża budowlana Robienie zakupów

Urządź pokój w industrialnym stylu – wykorzystaj cegłę dekoracyjną

Klinkier to typ ozdobnej cegły, która może być umieszczana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Czym się charakteryzuje i dlaczego jest obecnie tak chętnie stosowana w przemyśle budowniczym?

Klinkier – cegła ozdobna o wszechstronnym zastosowaniu

Klinkier to po prostu wypalane w bardzo wysokich temperaturach płytki ceglane charakteryzujące się dużą odpornością na wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od lat stosuje się jako element wykończeniowy mieszkań oraz domów – mogą służyć między innymi jako cegła na komin czy wewnętrzne płytki elewacyjne. Cegła ozdobna jest stosowana także na naroża, cokoły, podokienniki, a także inne części budynków i doskonale pasuje zarówno do budynków wzniesionych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.
Elewacja z klinkieru prezentuje się bardzo estetycznie i nie jest podatna na negatywne czynniki zewnętrzne – deszcz, niską temperaturę, śnieg czy promieniowanie słoneczne. Klinkier na elewacje utrzymuje się więc wiele lat w nienaruszonym stanie. Wykonane z klinkieru płytki ścienne mają jeszcze inne atuty – zastosowanie naturalnego materiału sprawia, że są one niepodatne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Płytki klinkierowe wewnętrzne i elewacja z klinkieru

Cegła ozdobna użyta na ścianie zewnętrznej domu nada budynkowi wyjątkowego charakteru i wyróżni go na tle innych. Z kolei klinkier użyty jako wewnętrzna elewacja zaakcentuje styl, w jakim utrzymane są pokoje – doskonale będzie pasować do wnętrz inspirowanych przestrzenią industrialnego loftu. Wysokiej jakości płytki z cegły można nabyć w licznych składach budowlanych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.