Branża budowlana

Wyjątkowe walory okien drewnianych

Dowiedz się, gdzie kupić okna drewniane

Drewniane okna zwykle kupowane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale także na ich odporność. Ten naturalny materiał daje estetyczny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długie lata. Jednakże nie tylko piękno jest ważnym atutem tego typu elementów. Jakie są pozostałe względy, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest czasem wyższa niż okien wykonanych z innych materiałów?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych związanych z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu materiał ten. Można też decydować się na różne gatunki drewna, które mają różny wygląd, kolory czy rozmaitą fakturę, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również zdecydowanie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, może być więc idealnym materiałem do wytwarzania najróżniejszych elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe ważne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec zapewnia wielkie możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Miewają one rozmaity wygląd oraz styl. Drewno można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, tworząc wyjątkowe formy. Tylko drewno może być wykorzystywane do odnowy starych budowli, świetnie spisuje się także w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz pozytywnie wpływa na zdrowie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych plusów należy poza tym dodać fakt, że jest dużo skutecznych sposobów poprawiania żywotności okien drewnianych, jak również fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest dość łatwy i nie szkodzi ekosystemowi. Wszystko to sprawia, że okna drewniane są bardziej godne polecenia niż te wytwarzane z PCV lub plastiku.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]