Branża budowlana

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Jeżeli ciekawi Cię najkorzystniejsza oferta wynajmu szalunków, skieruj się na abcszalunki.pl

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, do której wylewany jest cement – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, ale spotyka się też wersje zrobione z metalu, a niekiedy również plastiku. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na duże ceny nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę popularna usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej ekipy, warto rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w roku będzie bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o wygodzie, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować duże wydatki.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę ekipy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo istotna będzie też obsługa klienta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wahania się warto zaś wejść do internetu i sprawdzić, co o usługach konkretnej firmy piszą poprzedni klienci.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]