Dbanie o zdrowie

Aparat do magnetoterapii – niezbędny w gabinecie rehabilitacyjnym

Kup aparat do magnetoterapii

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników i poprawia krążenie.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to sprzęt stacjonarny, rzadko stosowany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]