Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Aspirator do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Katar u niemowląt to dość częsta, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie spać ani jeść, gdy doskwiera im gromadzący się katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – czy odciąganie wydzieliny jest bardzo ważne?

Gromadzący się katar prowadzi do komplikacji, a po nadkażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w poważniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła podrażniając je. Żółtozielony, bakteryjny katar jest zagrożeniem dla płuc i oskrzeli.

Jak można odciągać wydzielinę Gruszka czy aspirator do nosa?

Jest kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającego kataru. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wkładanej do nosa, którą następnie uciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do wnętrza gruszki. Innym sposobem jest odciągacz na wdech rodzica. Aktualnie bardzo popularny jest natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

To rozwiązanie może budzić zdziwienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejsza metoda niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej 800–1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, należy stosować dopiero po rozrzedzeniu wydzieliny 0,9% roztworem soli. Po odciągnięciu kataru powinniśmy zatroszczyć się o nawilżenie błony śluzowej nosa uszkodzonej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza można kupić w 3 wariantach: Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).