Dbanie o zdrowie Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Atuty oczyszczaczy powietrza

Mieszkańcy miast pomału przekonują się, jak istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: roztocza, dym tytoniowy, spaliny pojazdów, pyłki kwiatów czy wirusy i bakterie. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Jak duża jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Aktualnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny stopień filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co eliminuje sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie zatrzymuje też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i proste w obsłudze.