Dbanie o zdrowie

Bezpieczne wybielanie zębów

Mocne i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety wiele negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Które metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać długotrwałe rezultaty?

Mycie zębów po każdym posiłku pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (żele, nakładki, lakiery), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne rezultaty już po trzech sesjach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla zębów.

Wybielanie zębów – sprawdź barwę zębów przed naświetlaniem

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalnego szablonu oznacza się kolor zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotne jest także precyzyjne dobranie odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o 15 tonów, efekty są więc niesamowite i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej tydzień. Pacjentom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.