Dbanie o zdrowie

Borykasz się z wadą wzroku? Odwiedź klinikę okulistyczną

Dowiedz się więcej o operacji wzroku Kraków.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się dokuczliwych i nieraz groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda bezpieczna oraz nieinwazyjna

Jeszcze dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do zakładania okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie krótkowzroczności, dalekowzroczności, starczowzroczności, jak również wielu rzadszych schorzeń. Niezwykle popularna stała się laserowa operacja wzroku znamionująca się ogromną skutecznością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent w mgnieniu oka wraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniona jest wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dobierze stosowną technikę leczenia, a następnie usunie wadę wzroku. Eksperci przyjmujący w klinice okulistycznej wykorzystują nowoczesny sprzęt diagnostyczny, więc mogą zidentyfikować nawet najrzadsze choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych schorzeń, np. stożka rogówki. Najnowsze techniki jego leczenia polegają między innymi na formowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest badaniem przydatnym w ujawnianiu zapalenia gałki ocznej, glaukomy oraz innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie również z innymi kwestiami, takimi jak pozbyciem się kaszaków bądź ciała obcego z gałki ocznej.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]