Dbanie o zdrowie Uroda

Dieta pudełkowa – dlaczego warto ją wybrać?

Diety, które biorą się ze schorzeń układu trawiennego lub osobistych upodobań, mogą okazać się powodem dużych trudności na co dzień. Wymagają wszak czasochłonnego przygotowywania posiłków – a będąc w biurze zwykle zwyczajnie nie znajdujemy na to czasu. Przynoszenie błyskawicznych posiłków w podobnych sytuacjach niestety nie będzie dobrym rozwiązaniem – często dostarczają one wiele substancji, których osoby odchudzające się po prostu nie powinny jeść. Czy oznacza to, że będąc na diecie musimy być gotowi na regularne, żmudne gotowanie posiłków? Oczywiście nie. W różnych miastach funkcjonują wszak firmy cateringowe proponujące dietę pudełkową. Na czym opiera się to rozwiązanie? Dlaczego warto je wybrać?

Co to jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa, jak łatwo się domyślić, polega na dostarczaniu nam pudełek z daniami przystosowanymi do zasad diety. Atutem takiego pomysłu okazuje się zwłaszcza wygoda – dania są dowożone do miejsca wskazanego przez klienta, czyli na przykład do pracy albo domu. Nie musimy też każdego dnia pamiętać o przygotowaniu dania, gdyż dieta pudełkowa planowana jest przez profesjonalnego dietetyka, zaś dania w ustalonych godzinach dowozi kurier. Należy wspomnieć również nieco o kosztach, bo te za pięć dni wynoszą około 300 złotych za pełny plan żywieniowy.

Dla jakich osób jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa, jak przed chwilą wspomnieliśmy, adresowana jest z założenia do klientów troszczących się o sylwetkę, chorych i stosujących specjalne diety. W ofercie firmy FitMe z Krakowa znajdziemy między innymi diety dla wegetarian, odchudzające, odkwaszające lub diety wysokokaloryczne. Każda z nich dopasowana jest do indywidualnych potrzeb zamawiających, zaś w przypadku problemów z kupnem odpowiedniego zestawu, mamy szansę natomiast postawić na wskazówki dietetyka, a ten ułoży dietę zarówno na co dzień, jak i na trening. FitMe proponuje także wysokie zniżki dla lojalnych klientów.