Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Zobacz, gdzie kupić urządzenie do masażu limfatycznego.

Presoterapia to technika masażu, której intencją jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX wieku – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu ucisku, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do presoterapii – stymulacja cyrkulacji limfy

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często używają urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory urządzenie naciska na kończynę, stymulując tak cyrkulację chłonki. Jest wiele wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się także bardzo popularna w świecie profesjonalnego sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowe urządzenie do masażu limfatycznego

Sporo opcji zastosowania aparatów do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, dzięki przenośnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, toteż bez problemu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne i miażdżyca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]