fala uderzeniowa, urządzenia do fali uderzeniowej
Dbanie o zdrowie

Działanie aparatu do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego typu. Kiedy jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie używana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest często używana w kosmetologii, ortopedii, medycynie sportowej, rehabilitacji oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilka centymetrów w głąb organizmu i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i charakteryzuje się dużą efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, dzięki czemu terapia daje nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają między innymi w przypadku schorzeń związanych z narządami ruchu, jak tzw. łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, kolano skoczka czy bóle kręgosłupa. Urządzenie do fali uderzeniowej może być używane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez fizjoterapeutów i kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – 70% skuteczności

Dostępne na rynku urządzenia stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 niezależne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie leczenia u dwóch osób równocześnie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]