Dbanie o zdrowie

Endodoncja mikroskopowa – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest miłym tematem. Obecnie zaś, wykorzystując nowoczesne narzędzia i – przede wszystkim – efektywne środki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować nam, iż leczenie okaże się w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się niezbędne za każdym razem, gdy pojawi się zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich sprzętów, przez co stomatolog może dostać się do najgłębiej położonych tkanek zęba. Dobrze jednak pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, często bardzo złożonych technicznie narzędzi. Których?

Czym wykonuje się leczenie kanałowe?

Obok sprzętów manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne są mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora przed oczami dentysty, ograniczając prawie całkowicie ryzyko różnego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie także sprawdzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie dużej dokładności ułatwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują także specjalne narzędzia, jakie umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne skrócenie kuracji i poprawienie komfortu pacjenta.

Leczenie kanałowe a kasa chorych

Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, iż nie we wszystkich sytuacjach jest ono refundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest osobom poniżej 18 lat. Pozostali nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś pełnopłatne. Jeśli będzie ono potrzebne, warto wybrać się do lekarza posługującego się nowoczesnymi narzędziami i zawczasu sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w internecie.