Dbanie o zdrowie Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie orzeźwienia wywołują jony ujemne tworzące się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują niemiłe zapachy, oczyszczają powietrze oraz korzystnie oddziałują na nasze środowisko i zdrowie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić na skutek emitowania ekstremalnej ilości ciepła, wpływu silnego pola magnetycznego albo wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak drukarki, laptopy czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego by znowu odczuć czystą i rześką atmosferę w domu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają zatrzymać pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym z papierosów czy szkodliwe drobnoustroje i wirusy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie permanentnego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, urzędach, szkołach czy szpitalach, a więc wszędzie tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych zadaniach.