Dbanie o zdrowie

Leczenie dożylne witaminą C – wlewy witaminowe

Wlewy z witaminy C stają się ostatnio coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą metodą bierze się w głównej mierze stąd, że kwas askorbinowy jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie jesteśmy w stanie wytwarzać go samodzielnie. Musimy zatem dostarczyć go z zewnątrz – w codziennych posiłkach albo poprzez odpowiednio skomponowane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, gdy podamy witaminę C dożylnie – w wielu sytuacjach może to mieć ogromne znaczenie.

Wlewy witaminy C – zastosowania

Sporo osób uważa, że wlewy witaminy C może pomóc w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak borelioza, zapalenie stawów czy choroby autoimmunologiczne. Sporo jest również głosów mówiących, iż ta procedura daje bardzo pozytywne skutki, jeśli chodzi o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją odpowiednio odżywiać i odmładzać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej regeneracji, jak również przyspieszać gojenie ran oraz usuwać zmiany na skórze.

Witamina C dożylnie – o czym należy wiedzieć?

Wlewy witaminowe, tak jak wszelkie pozostałe metody leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Z tej przyczyny nie wolno przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. Przede wszystkim musimy być pewni, iż wlewy witaminowe nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to niezmiernie ważne w przypadku pacjentów onkologicznych, diabetyków i innych osób z osłabioną odpornością. Dożylne wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, gwarantujących obecność lekarza podczas procedury.