Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Maseczka ochronna na twarz – nie tylko dla służby zdrowia

Kup maseczkę ochronną

Do niedawna maseczka ochronna kojarzyła się jedynie z lekarzami czy też gromadami turystów odwiedzającymi Polskę. W ostatnim okresie z powodu pojawiających się okresowo ciężkich chorób zakaźnych przenoszonych za pośrednictwem śliny, jednorazowe maseczki ochronne oraz te wielokrotnego użytku są coraz częściej zakładane przez Polaków.

Po co nam maseczki jednorazowe?

Maseczki ochronne osłaniają usta i nos, dzięki czemu prawdopodobieństwo dostania się bakterii i wirusów do systemu przez śluzówkę jest ograniczone. Niektóre maski wyposażone są w przejrzystą plastikową przesłonę, która osłania całą twarz, a przede wszystkim oczy, przez które też może dojść do zakażenia. Maseczki na twarz powinny być zakładane przez pracowników szpitali, lekarzy czy strażaków, którzy są na co dzień narażeni na długotrwałą, bezpośrednią styczność z osobami aktywnie zarażającymi. Pozostałym ludziom takie maseczki przydadzą się do ochrony przed niebezpiecznymi zarazkami w trakcie pracy czy korzystania z komunikacji miejskiej. W okresie zagrożenia „złapaniem” niezmiernie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 stało się to wręcz przymusem.

Jak wybrać maseczki ochronne na twarz do powszedniego użytku?

Maski powinny być wygodne i umożliwiać bezproblemowe oddychanie. Maseczka musi mieć styczność ze skórą włącznie nie podrażniającą powłoką materiału, przykładowo bawełny. Poleca się nabywać maski ochronne, które wykonywane są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych używanych w branży medycznej i które zostały wyjałowione przed zapakowaniem. Niektórymi maseczkami można posługiwać się kilka razy, rzecz jasna pod warunkiem zastosowania wytycznych zawartych w załączonej do opakowania instrukcji.

Nasze dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]