Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto je kupić?

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery trafiła już do świadomości statystycznego obywatela naszego kraju i coraz rzadziej bywa lekceważona. Polacy zauważyli, iż czystość powietrza, które codziennie wdychamy, ma poważny wpływ na nasz stan fizyczny. Jednak tak długo jak nie zostaną wdrożone skuteczne rozwiązania, każdy musi samodzielnie zatroszczyć się o swoje samopoczucie, np. poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia potrzebne rezydentom dużych aglomeracji

Im bardziej zindustrializowany region, tym większe jest niebezpieczeństwo obecności wysokiego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój wielu schorzeń układu oddechowego narażeni są głównie mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich oraz terenów w sąsiedztwie fabryk emitujących do atmosfery ogromne ilości owych pyłów. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczne zmniejszenie szkodliwego oddziaływania pyłów na zdrowie. I nie jest to w tym momencie coś nowego na naszym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak np. Wood’s, Blueair bądź Webber, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów. Co ważne, poza wyłapywaniem z atmosfery zanieczyszczeń, często mają one też inne pożyteczne funkcje.

Jonizacja i wykrywanie dwutlenku węgla – dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w wielu rozmiarach, wobec tego bez problemu dostaniemy urządzenie stosowne do określonej kubatury pomieszczenia. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, więc bez wysiłku można je przesuwać między pomieszczeniami. Oprócz odfiltrowywania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one dodatkowo grzyby oraz drobnoustroje, które mogą być źródłem wielu chorób czy też reakcji uczuleniowych, jak również szkodliwy formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co wytwarza w pomieszczeniach rześką atmosferę, a przy tym gwarantuje mocniejszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają też detektory wykrywające obecność dwutlenku węgla. Nabycie oczyszczacza powietrza poleca się głównie alergikom.