Dbanie o zdrowie

Pierwsza pomoc – szkolenia

Szkolenia z pierwszej pomocy cieszą się coraz większą popularnością. Różnią się pod względem ceny, metod nauki i zakresu, dlatego warto wiedzieć wcześniej, co jest szczególnie ważne przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – komu się przydadzą?

Szkolenie z pierwszej pomocy to kurs przydatny dla każdego. Nie wszyscy musimy umieć grać na gitarze lub mówić po włosku, jednak wszyscy powinniśmy być w stanie udzielić pomocy drugiemu człowiekowi w sytuacji zagrożenia. Bez względu na płeć warto wiedzieć, jak unieruchomić złamaną kostkę lub jak udrożnić drogi oddechowe. Świadkiem groźnego zdarzenia możemy być zawsze: w drodze do pracy, na urlopie, na uczelni. Szczególnie ważne jest, abyze szkolenia z 1. pomocy skorzystali nauczyciele, a także pracownicy administracji państwowej.

Ile kosztują szkolenia z pierwszej pomocy?

Koszt kursu pierwszej pomocy jest zależnazależy od jego liczby godzin oraz liczby rozmiaru grupy. Im więcej zajęć oraz partycypantów, tym koszt na 1 osobę jest mniejszy. Z drugiej strony, im mniej uczestników, tym więcej wyniesiemy z praktycznej części zajęć. Na zniżki możemy liczyć w przypadku kursu dla kilkunastu osób. Co więcej, w Internecie można znaleźć również kursy otwarte – dla nawet stuosobowych grup. Pozbywamy się konieczności organizacji szkolenia i zbierania grupy, a jedynie zapisujemy się na wybrane szkolenie.