Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Podkłady higieniczne – ochrona przed zarazkami i wirusami

Nakładki na deskę sedesową zamówisz na verdeavis.pl

Będące bezpośrednim niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i grzyby znajdują się dosłownie wszędzie. Najwyższe ryzyko zakażenia powstaje jednak w pomieszczeniach, w których często przebywają osoby chore lub tam, gdzie w związku z różnymi zabiegami narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi miejscami są przede wszystkim wszelkiego rodzaju placówki służby zdrowia, salony spa, studia tatuażu czy gabinety kosmetyczne. Żeby zmniejszyć zagrożenie przenoszenia bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów, stosuje się rozmaite akcesoria – poza rękawiczkami ochronnymi i preparatami antybakteryjnymi są to także podkłady higieniczne.

Podkłady jednorazowe – zastosowanie

Większość niebezpiecznych wirusów i grzybów przenosi się poprzez zetknięcie się skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną wcześniej przez jednostki zarażone. Aby zmniejszyć ryzyko przenoszenia się bakterii w gabinetach i salonach kosmetycznych, stosuje się podkłady higieniczne. Najczęściej są one wytworzone z celulozy lub analogicznych tworzyw i są efektywną barierą dla drobnoustrojów. Podkłady higieniczne są jednokrotnego użytku i służą do wykładania m.in. stołów zabiegowych, foteli dentystycznych i ginekologicznych bądź sprzętu rehabilitacyjnego.

Podkłady jednorazowe – wykorzystaj w ogólnodostępnym WC

Najwyższe ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych wywoływanych przez drobnoustroje panuje tam, gdzie z potencjalnie zanieczyszczoną powierzchnią styka się nieosłoniona skóra – w toalecie. Możliwość przeniesienia się choroby redukują nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest zalecane we wszystkich punktach, w których toaleta jest ogólnodostępna – na przykład w biurach, urzędach, placówkach oświaty lub kinach.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]