Dbanie o zdrowie

Presbiopia – można ją wyleczyć

Szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących leczenia presbiopii? Skieruj się na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z często występujących procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej symptomem jest pogorszenie widzenia w bliży, co w gruncie rzeczy uniemożliwia użycie notebooka i telefonu komórkowego, rozwiązywanie krzyżówek, czytanie książek, a także realizowanie szeregu innych aktywności. Presbiopia jest konsekwencją osłabienia zdolności oka do akomodacji bądź jej pełnej utraty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być przepisanie szkieł korekcyjnych, jednak wywołuje to pewne trudności. Soczewki do bliży utrudniają widzenie dali, okulary dwuogniskowe często nie są komfortowe, zaś modele progresywne na ogół nie są tanie. Lepszym wyjściem może być więc zlikwidowanie presbiopii dzięki zabiegowi.

Leczenie starczowzroczności. Czemu jest potrzebne?

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uniknięcie licznych komplikacji przy realizowaniu niezbędnych, najprostszych aktywności. Ludzie dotknięte tym schorzeniem (warto podkreślić, że w niektórych przypadkach pierwsze symptomy presbiopii ujawniają się zaraz po 40-tym roku życia) mają problemy z pisaniem lub korzystaniem z laptopa, jak również przemieszczaniem się komunikacją publiczną (problemy z korzystaniem z planów jazdy) czy robieniem zakupów (wręcz ogranicza możliwość odczytania ceny produktu). Ponadto, przeciwnie do miopii, presbiopia nie jest kompensowana przez zdolność wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego niewygodne. Warto również pamiętać, że wada ta się nieprzerwanie zwiększa, a każde kolejne dwa lata przynoszą najczęściej osłabienie widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – jakie metody są możliwe?

Poza korekcją za pomocą szkieł korekcyjnych, możliwe jest także leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki takie jak PRESBYMAX® są także sposobem na to, żeby w czasie pojedynczego zabiegu w pełni wyeliminować wadę w obu oczach.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]