Dbanie o zdrowie

Psycholog w UK – dlaczego może być potrzebny?

Dalsze informacje o usługach polskiego psychologa Birmingham na psychoterapia-uk.pl

Po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej i otwarciu zagranicznych rynków zatrudnienia na naszych rodaków Polacy chętnie poczęli emigrować do Wielkiej Brytanii. Dzisiaj fala emigracyjna jest znacznie mniejsza, ale ciągle nie brakuje chętnych do zatrudnienia się właśnie w UK. Nierzadko jednak wyjazd do Wielkiej Brytanii może wywoływać wiele utrapień, z którymi samodzielnie poradzić sobie jest wyjątkowo ciężko.

Polski psycholog w UK – z jakiego rodzaju kłopotami się upora?

Przebywanie w Wielkiej Brytanii oraz mająca z tym związek rozłąka z rodziną, jak również zatrudnienie na terenie obcego państwa, rodzą cały szereg problemów, którym bardzo trudno jest sprostać. Rozłąka z rodziną nierzadko powoduje bardzo dużą sytuację stresową. Ponadto w wielu przypadkach dochodzą też kłopoty z dostaniem pracy czy integracją z nowymi współpracownikami. Nieznajomość języka, która do tej pory jest na porządku dziennym, powoduje, iż bardzo szybko ma miejsce odizolowanie się od znajomych , z którymi się pracuje. A od tego już tylko niewielki krok do uniemożliwiających normalne funkcjonowanie wahań nastroju lub zwiększenia liczby zachowań o charakterze agresywnym. Zachowania tego rodzaju bardzo trudno jest poskromić samodzielnie. Z tego powodu nie należy obawiać się korzystania z pomocy specjalisty. Rozmowa z psychologiem okazuje się być najlepszym rozwiązaniem.

Polski psycholog w UK – jak wygląda rozmowa?

Rozmowy ze specjalistą odbywają się w bezpiecznej atmosferze oraz pełnej dyskrecji. Nie trzeba obawiać się, że historie opowiedziane podczas wizyty będą powierzone dalej. Na psychologu spoczywa bowiem obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, a zwolnić z niej ma prawo jedynie sąd. Psycholog to osoba, przed którą nie powinno się skrywać kłopotów oraz słabości – jego zadaniem jest pomoc w ich rozwiązaniu. Specjalista ten instruuje, jak radzić sobie ze stresującymi wydarzeniami, a także pokazuje po czym identyfikować sytuacje o charakterze konfliktowym. Polski psycholog w UK to najlepszy wybór. Sesja odbywa się w języku polskim, za sprawą czego odbywa się sprawniej oraz swobodnie. Osoba zgłaszająca się z kłopotami nie powinna się wszak zastanawiać się, czy będzie zrozumiana oraz czy sama właściwie pojmie to, co powie jej psycholog.

Nasze dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339