Dbanie o zdrowie

Terapia małżeńska – by związek znowu był udany

Nie trać nadziei! Specjalistę od terapii małżeńskiej UK znajdziesz tu.

Każda para może popaść w najróżniejsze kryzysy. Całe szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić bardzo skutecznie. Idealnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego i wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może być pomocna?

Do psychoterapeuty udają się pary borykające się z bardzo różnymi kłopotami. Specjalista pomaga pokonać trudności związane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w razie nałogów, chociaż tutaj nierzadko konieczne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w okresie choroby partnerów czy ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, gdy pomiędzy mężem i żoną rodzą się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga też pokonać trudności oraz scementować związek. Poprawie ulega komunikacja między mężem i żoną – dzięku czemu ich małżeństwo rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale również dawanie czegoś w zamian. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn , które legły u podstaw małżeńskich problemów. Pary, które odbyły terapię małżeńską posiadają umiejętności niezbędne do tego, aby efektywnie radzić sobie z trudnościami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy spowodowała, że obecnie bez większych problemów znajdziemy polskiego psychologa także na terenie UK. Porozumiewanie się w języku polskim usprawnia proces terapii i zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na wsparcie specjalisty. Także na emigracji warto zawalczyć o własne małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi trudnościami. Należy wiedzieć, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a na skutek niej związek może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Nasze dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339