Dbanie o zdrowie

Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Zobacz, gdzie zamówić aparat do ultradźwięków, wejdź na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, poprawy przepływu limfy i łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko przy użyciu dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, bazuje na 2 typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, ścięgien, blizn czy stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie doskonałym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z NFZ – lepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]