Potrzebujesz szczegółowych informacji o Cross Linking? Skieruj się na http://tinyurl.com/y6tjscgq
Keratoconus, zwany potocznie stożkiem rogówki, to przypadłość, która w znacznym stopniu utrudnia życie – obniża jakość widzenia, a jednocześnie może wywoływać kolejne choroby oczu. We współczesnych klinikach okulistycznych eksperci potrafią jednakże zaradzić tym problemom. Jak zatem wygląda przebieg korekty stożka rogówki?
Stożek rogówki nierzadko towarzyszy innym wadom oczu
Rogówka to przezroczysty element oka, który mocno ogniskuje promienie świetlne. Mieści się przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jednak ma mnóstwo receptorów bólu. W okolicy 30. roku życia może ulec deformacji polegającej na ścieńczeniu oraz uwypukleniu w środkowej części. Jest to skutkiem osłabienia tkanki, która, wedle niektórych hipotez, ulega działaniu wolnych rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność oraz krótkowzroczność, przez co pacjent widzi znacznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie świetlne. Chorzy uskarżają się również na pieczenie oczu, czasami zdarza się też widzenie podwójne. Keratoconus nierzadko współistnieje z innymi wadami oczu, między innymi zapaleniem spojówek wywołanym przez alergię. Szczęśliwie współcześnie efektywne leczenie stożka rogówki jest możliwe. Na początkowym etapie wada jest niwelowana przy użyciu soczewek kontaktowych albo okularów, później jakkolwiek niezbędne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.
Leczenie stożka rogówki – metody cross linking oraz Topoguided
Korektę stożka rogówki przeprowadza się za pośrednictwem rozmaitych zabiegów medycznych. Aktualnie najefektywniejszą metodą na poprawę jakości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne podejmują się również korekcji stożka rogówki poprzez modelowanie, tj. zabieg Topoguided. Bardzo dobre rezultaty przynoszą procedury korzystające z technologii mapowania rogówki, dzięki czemu można uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to z kolei umożliwia niwelowanie krótkowzroczności albo niezborności za pomocą soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą również po po odpowiednim czasie zapisać się na zabieg z użyciem lasera, który kompletnie zlikwiduje wadę wzroku.
Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]