Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Wyposażenie każdej mamy – odciągacz kataru

Przeziębienie u małego dziecka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tej choroby i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej bagatelizować. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może podrażnić inne części układu oddechowego oraz uszy, czego wynikiem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odciągać wydzielinę za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosku naszej pociechy. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie wydzielinę

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z nosa małego dziecka jest wiele. Najbardziej znany z nich z nich to z całą pewnością gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a udrażnianie noska za jej pomocą może być dla malucha mało komfortowe. Tym należy wyjaśnić sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej skomplikowane modele to odciągacze do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Dlaczego warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz wydzieliny jest prosty w obsłudze i bardzo efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko odciąga wydzielinę, ale też wpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i poprawia samopoczucie dziecka. Można go kupić w 2 wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 55 zł).