Dbanie o zdrowie

Zdiagnozowano u Ciebie AMD? Czas na terapię 2RT

W tym miejscu uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące zabiegu AMD.

AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to choroba wzroku, która dotyka starszych ludzi i wyraźnie obniża jakość widzenia. Współcześnie specjalistyczne kliniki oferują innowacyjne metody korekty wzroku tej dolegliwości. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia wygody życia.

Leczenie AMD – na czym polega?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej znamionujący się najwyższym skupiskiem fotoreceptorów – to dzięki niej widzimy wyraźnie. AMD jest chorobą, która objawia się wypaczeniem obrazu oraz pogorszeniem ostrości wzroku. Wyróżniamy postać mokrą oraz suchą tej dolegliwości. Ze starczym wyrodnieniem plamki żółtej borykają się przede wszystkim osoby, które przekroczyły 50. rok życia, ale etiologia choroby nie została w dalszym ciągu do końca zidentyfikowana. Przypuszcza się jednak, iż za AMD odpowiada szkodliwy tryb życia – przykładowo nadmierna ekspozycja na światło ultrafioletowe, nadwaga bądź uzależnienie od tytoniu. Wpływ mogą mieć też uwarunkowania genetyczne oraz różne schorzenia występujące jednocześnie, np. cukrzyca lub nadciśnienie. Współczesna medycyna wypracowała jednakże narzędzia, które efektywnie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD jest przeprowadzane z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na suchą postać zwyrodnienia.

Zabieg laserem 2RT – czy jest nieinwazyjny?

Laser nanosekundowy 2RT działa na starzejące się komórki gałki ocznej i zarazem nie wywołuje uszkodzeń w receptorach siatkówki. Ten sposób leczenia jest bezpieczny, dzięki czemu może być przeprowadzany u rozmaitych grup chorych narażonych na wadę bądź utratę wzroku. Technologia laserowa spowalnia procesy zwyrodnieniowe i stymuluje komórki do regeneracji. Terapia 2RT polepsza metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie plamki żółtej nie jest uciążliwe – jest bezbolesne dla chorego. Zabieg trwa jedynie kilka minut, a przed rozpoczęciem zabiegu oko znieczulane jest miejscowo.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]