Finanse

Inwestujesz już akcje i obligacje? Może czas kupić sztabki złota?

Zainteresowany złoto sztabki? Zajrzyj tutaj.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie lub zakładanie lokat nie jest teraz tak zyskowne jak jeszcze pięć lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia doprowadziły do tego, iż Polacy szukają sposobów, które umożliwią ich oszczędnościom dawać z czasem poboczny zysk. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a w szczególności – złoto w sztabkach.

Złote sztabki – czemu popyt na ten metal pozostaje wysoki?

Na początku wypada stanowczo zaakcentować, iż inwestycja środków w złoto w sztabkach to inwestycja na wiele lat. Złoto najczęściej nie poddaje się silniejszym i słabszym wahaniom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz niestabilność polityczna oraz ekonomiczna często podbija jego cenę. Rzecz jasna, można spostrzec wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres natychmiast daje się spostrzec, że z biegiem czasu ona wzrasta. Czemu się tak dzieje? Od kilkuset lat ilość tego metalu szlachetnego w aktywnym obiegu utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Niegdyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, współcześnie jest w szerokim zakresie wykorzystywany w przemyśle chemicznym, medycynie oraz elektronice, jak również – nadal na dużą skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, że wydobycie złota jest bezustanne i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu wykorzystanego np. podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB czy też odtwarzacze CD) jest nieraz nierentowny, dlatego zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i oczekuje się, iż z biegiem lat trend ten się nie odwróci.

Złoto w odrębnych sztabkach czy combibar – co zamówić?

Słysząc o lokacie finansów w złoto w sztabkach większość inwestorów od razu uzna, iż to nie dla nich, z powodu ogromny koszt. Jednakże sztabki złota odlewa się w różnorodnych wagach, dlatego w zasadzie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Takie niewielkie sztabki są także świetnym pomysłem na podarunek. Poważni inwestorzy, posiadający większe środki finansowe raczej zamawiają się na większe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g, a także 1 kg. Warto jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, inwestując w cięższą sztabkę kupimy złoto zdecydowanie taniej. Po drugie, nie da się podzielić kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Stąd należy zamawiać złote sztabki o przeróżnej wadze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na mniejsze kawałki o wadze 1 g.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]