Finanse

Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Więcej szczegółów o tym, na czym polega mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza życie małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie pomocne?

Działanie mass collect jest de facto niezwykle proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście zdaje egzamin tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest duża grupa klientów, a więc np. w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych czy wszelkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (m.in. w siłowniach). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (przelew pocztowy, przelew z karty czy też tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect wiąże się również z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat niż w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie wyeliminowaniem ewentualnych błędów nieraz wynikających w czasie tej czynności.

Mass collect również dla firm obsługujących około stu faktur

Choć mass collect nie jest w tej chwili proponowana we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi mBank i część banków spółdzielczych) wypada przeanalizować możliwość jej zastosowania w firmie, także takiej, która każdego miesiąca wystawia około stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a więc monitorowanie na bieżąco spływu należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy owocuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]