Hobby i rekreacja Rozrywka

Rafting po Dunajcu zapewni Ci niezapomniane wrażenia

Wypoczynek na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży, który jest w naszym kraju popularny od ponad 100 lat i nadal znajduje kolejnych miłośników. W ostatnich latach doczekał się jednakże poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on znacznie większe emocje od spływu kajakiem, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami niedostępnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich usług dopasowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie oczywiście umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby bez przeszkód stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, również nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy wynagradzają wspaniałe widoki. Spływ Dunajcem to idealna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca należą wszak do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting po Dunajcu to również doskonała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż szlak bogaty w liczne przeszkody i meandry dostarczy wielu niezapomnianych emocji.