Informatyka Usługi Witryny internetowe

Szybkość, niezawodność, bezpieczeństwo – cechy dobrego hostingu

Jeśli posiadasz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak ważny dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować dobry hosting dla firm?

Hosting – postaw na bezpieczeństwo oraz szybkość

Hosting internetowy, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być niezawodny, szybki, bezpieczny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego opuszczenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (w chmurze, VPS, współdzielony, bądź dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Warto wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten parametr powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, gdyż każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinna charakteryzować się dobra usługa hostingowa?

W przypadku hostingu internetowego nie wypada skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe na ogół charakteryzują się niską jakością, a nagminnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami kraju i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Istotne, żeby reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była także stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w klarowny sposób. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej muszą być zabezpieczone stale uaktualnianym programem antywirusowym, w serwerowni powinny panować odpowiednie warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie wybuchu pożaru), a backup danych powinien być wykonywany regularnie.