Instalacje przemysłowe

Gdzie znajduje zastosowanie wzmacniacz kanałowy

Chcesz kupić wzmacniacz kanałowy? Zobacz tu

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do przetwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczową rolą jaką spełnia jest potęgowanie i wyrównywanie sygnału. Zobaczmy jak działa to urządzenie i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – do tradycyjnych instalacji

W hurtowniach uzyskamy ogromną ilość urządzeń, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji naziemnej. Służą one zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Montowane są w rejonach, na których praktycznie nie ma sygnału. Sprawdzają się np. w górach, garażach podziemnych i w gęsto uzbrojonych budynkach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalną transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich osłona powoduje, że mogą być montowane na maszcie antenowym – nie straszny im śnieg i deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – cztery niezależne wejścia

Standardowo wzmacniacz kanałowy posiada 4 niezależne wejścia – na przykład VHF lub UHF + LTE. Moduły mogą być wyposażone w technologię niwelującą nieprawidłowości wytwarzane przez sygnały internetu mobilnego. W zależności od rodzaju urządzenia posiada też trzy lub cztery dedykowane filtry UHF – działające z kanałami k.21-k.69. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami DIGIT-3DT. Wzmacniacze kanałowe wyposażono w odrębne zasilanie oraz sygnalizatory LED.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]