Instalacje przemysłowe

Jak wykorzystywana jest stacja czołowa?

Chcesz kupić stację czołową? Sprawdź telmor.pl

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To najważniejszy element, który skupia rozmaite komponenty służące do poprawnej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie moduły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach najczęściej jest używana.

Stacja czołowa – prawidłowa transmisja dźwięku i obrazu

Stacja czołowa to rozwiązanie używane w modułach do odbioru kablówki – np. w ośrodkach wypoczynkowych, motelach, szpitalach a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Transportuje ona informacje do końcowych odbiorców. Profesjonalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z zasadniczych komponentów tworzących stację czołową. Jej konfiguracja odbywa się za pomocą specjalistycznych aplikacji. W skład szafki wchodzą różne moduły – takie jak DTV RR4 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – odbieranie zróżnicowanych sygnałów

Poszczególne części składowe przeznaczone są do przetwarzania zróżnicowanych sygnałów, na przykład DVB-S/S2 i AV. Sygnał analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – pojawiają się zakłócenia w przesyłaniu dźwięku i obrazu, a rozbudowa generuje większe koszty. Gros modułów wchodzących w skład stacji czołowej zawiera również oddzielne sloty USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Kompleksowy system antenowy uzyskujemy dzięki połączeniu różnych komponentów.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]