Instalacje przemysłowe

Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Jeśli szukasz multiswitcha kaskadowego, koniecznie wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Sieci telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja będzie funkcjonalna, świadczy mnóstwo czynników. Musi rzecz jasna być niezawodna oraz gwarantować wysoką jakość przesyłanych sygnałów, jednak tak samo istotna będzie możliwość bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie dodatkowych przyłączy nie może być związane z koniecznością wykonywania trudnych robót – przez to pozostali odbiorcy nie byliby w stanie bowiem przez określony czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie dostępne są technologie, przez które powiększenie sieci jest szybkie oraz nieuciążliwe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat określone jest przepisami.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na bokach gniazdami oraz złączami, do których podłączane są kable. Jeżeli konieczne jest poszerzenie instalacji – na przykład wtedy, gdy nowy abonent zamówił usługę – musimy po prostu umieścić kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite ilości złączy dla abonentów – najprostsze moduły tego rodzaju mają osiem gniazd, jednak u dostawców znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 złączami.

Co będzie najważniejsze przy wyborze multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo się domyślić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest rzecz jasna liczba wtyczek – dla niewielkich budynków nie musi przekraczać 8, ale w dużych blokach trzeba oczywiście wykorzystać moduły o większej liczbie gniazd. Niezwykle istotna będzie również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w ogromnej mierze rzutuje ona na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie 30 db. Jest to ważne przede wszystkim w sieciach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]