Instalacje przemysłowe

O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

Sprawdź, gdzie zamówić kable RTV

Bez wydajnych sieci nie moglibyśmy odbierać sygnału TV lub internetowego. Jak łatwo stwierdzić, głównymi ich częściami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie transmitowanie danych do poszczególnych hubów oraz gniazd. Ze względu na fakt, jak są one istotne, firmy zakładające sieci starannie wybierają używane przez siebie kable. Ich dobór potrafi okazać się przyczyną dużych trudności – przecież zależnie od sytuacji powinniśmy użyć odmiennych kabli. Ważna okazuje się także ich niezawodność, gdyż instalacje powinny posłużyć przez minimum dekadę użytkowania. Jak więc wybierać kable RTV? Jakie ich rodzaje są dostępne?

Typy kabli RTV

Najczęściej stosowanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem dostarcza się sygnały internetowe, telewizyjne czy telefoniczne. Jak łatwo stwierdzić, kable światłowodowe jako oś transmisji informacji stosują światło, które wędruje po właściwie przygotowanym materiale szklanym. Poza tym stosowane są także kable koncentryczne, które stosuje się przede wszystkim do transmisji impulsów o niskiej częstotliwości. Tego typu kable stosowane są najczęściej do przesyłu informacji do końcowych odbiorców.

Kable RTV – u kogokupić

Jak już wspomnieliśmy, wybór kabli RTV nie będzie prosty. Z tego powodu firmy zakładające takie instalacje zazwyczaj decydują się na umowę ze sprawdzonymi sklepami. Dobierając kable RTV od takiego dostawcy zyskujemy pewność, że składająca się z nich sieć okaże się w każdym wypadku niezawodna. Warto wybrać tego dostawcę, który samodzielnie wytwarza sprzedawane przez niego kable RTV. Ważne okazuje się także to, czy firma dostarczająca kable RTV udziela gwarancji oraz świadczy porady w przypadku trudności – przecież to wytwórca musi doskonale znać swój produkt i zawsze zaproponować rozwiązanie, które umożliwi wykonanie wydajnej instalacji.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]