Instalacje przemysłowe

Wzmacniacz szerokopasmowy potęguje siłę sygnału

Zamów wzmacniacz szerokopasmowy na www.telmor.pl

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjne urządzenie używane przez operatorów TVK. Ich najważniejszą funkcją jest zwiększenie mocy sygnałów biegnących do konkretnych telewizorów. W którym miejscu zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – ogranicza awarie

Wzmacniacze szerokopasmowe funkcjonują najczęściej w paśmie 50 Hz – 1 GHz. Znakomicie filtrują wszelkie zakłócenia spowodowane na przykład przez usługi internetowe oraz pozwalają na odtwarzanie treści multimedialnych. Zazwyczaj zlokalizowane są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Rozwiązania tego typu zasilane są lokalnie lub zdalnie, dzięki czemu wzmacniacz szerokopasmowy może być usytuowany bez większych ograniczeń. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a konfiguracja sprzętu nieskomplikowana. Urządzenia te charakteryzują się optymalnym poziomem wyjściowym – oscylującym od 122dBuV. Właściwości mogą być różne, w zależności od wykorzystywanego modułu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – moduły WHX-823 i moduły WHX-923

Konfiguracja sprzętu wzmacniającego sygnał jest nieskomplikowana. Odbywa się to za pomocą elementów regulowanych lub modułów WHX-923. Urządzenia posiadają też specjalne zabezpieczenie przed przepięciami pochodzącymi z linii, dzięki czemu są niezwykle funkcjonalne. Niektóre z nich posiadają specjalny filtr ingresu. Optymalny koszt inwestycji sprawia, że wzmacniacze szerokopasmowe są powszechnie stosowane i zapewniają odbiorcom świetną siłę sygnału w domowych telewizorach. Niezaprzeczalną zaletą jest także energooszczędność na poziomie do <5W.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]