Klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie

Czym wyróżniają się filtry powietrza wysokiej klasy?

Filtr F9 zamówisz na marss.pl

Powiedzmy prawdę: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednym z najdalszych miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie pojawiają się nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tego powodu też nadal poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest niezmiernie istotne (przykładowo w szpitalach).

Filtry dokładne minipleat do powszedniego zastosowania

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i używane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, biurowcach czy urzędach wspaniale spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością też większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, pyłki roślin czy dym tytoniowy. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 trzeba sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę cechującą się znaczną odpornością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu wymiarach dostosowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy zachować wyśrubowane normy sterylności

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna obudowa, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wodę, co umożliwia sprawną pracę w wymagającym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry stosowane są tam, gdzie należy spełnić najwyższe standardy czystości powietrza, jak przykładowo w zakładach produkujących elektronikę.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Nasze dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46