Nauka Żywność

Kurs gotowania dla dzieci pod okiem zawodowego szefa kuchni

Na tej stronie znajdziesz pełną ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci.

Dzieci kochają brać udział w gotowaniu – przystrajać ciasta czy podawać i wybierać składniki. Chciałabyś podsycić fascynację Twojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czy warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie kursu dzieci nie tylko nabywają pożyteczne umiejętności, ale także kształtują swoją pomysłowość oraz uczą się samodzielności. A przy tym kapitalnie się bawią. Komponowanie ulubionych smaków, opanowywanie nieskomplikowanych przepisów i dobieranie oraz mieszanie ingredientów – całość sprawia, że dzieci chętnie eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się dodatkowo z regułami, jakie powinno się stosować w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach biorą udział też rodzice, jest to zatem wspaniała okazja do spędzenia wspólnie popołudnia z potomkiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie spróbować tego, co upichciły.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty organizowane są w Krakowie i trwają trzy godziny zegarowe. W czasie warsztatów dzieci szykują danie główne oraz deser. Mali wielbiciele sztuki gotowania mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – przyrządzić pyszny makaron na słono bądź słodko, albo podjąć próbę upieczenia aromatycznej, ozdobionej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy. W czasie kursu grupa przygotowuje także pyszny deser – mus z kruchym ciastem oraz polewą. Nauka połączona z zabawą to doskonały sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ulubionych potraw niesie dzieciom sporo satysfakcji. Nawet najbardziej krnąbrny maluch będzie z pasją uczestniczył w przystrajaniu deseru bądź pieczeniu znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje zawodowy szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz bardzo dobry kontakt z maluchami.

Nasze dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]