Nauka

Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Zainteresowany modelowaniem 3D? Zajrzyj tu.

Świat grafiki cały czas ewoluuje i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne metody preferując tworzenie swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko swobodę wykonywania dzieł 2D, ale również odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja przygody z modelowaniem 3D nie wymaga już dużych nakładów finansowych – każdy może bowiem ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który przy tym jest zupełnie bezpłatny.

Nauka modelowania 3D na własną rękę jest frustrująca

Korzystania z dowolnego oprogramowania można nauczyć się na własną rękę, niemniej jednak proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często jest niezmiernie irytujący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D będzie przede wszystkim pomocne osobom, które niedawno poznali program Blender. Oswajanie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nanoszenie przeróżnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem znającego program pedagoga. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez uczestnika kursu doradzając, które detale wymagają poprawy oraz proponując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu najlepiej, żeby był on prowadzony w niewielkich grupach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i amatorów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dzisiaj umiejętnością poszukiwaną i docenianą w szczególności w świecie filmu, gier komputerowych i projektowania. Opanowanie oprogramowania Blender 3D otwiera więc niemało nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane dzieła, które potem można bez obaw uwzględnić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży filmowej i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego rodzaju kursów to po prostu artyści oraz hobbyści, którzy pragną poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności bądź znaleźć nowe formy ekspresji.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]